Recyklačný program

Chránime prírodu, myslíme ekologicky

Ako bezpečne zlikvidovať jednorazové cigarety?

Nie je žiadnym tajomstvom, že jednorázovky sa už v minulosti dostali pod paľbu, pretože tvorili značné množstvo odpadu posielaného na skládky. Vplyv e-cigariet na životné prostredie zostáva od svojho uvedenia na trh kontroverznou témou. V priemere sa odhaduje, že trvá 1000 rokov, kým sa jednorazové výpary rozložia, a preto sa objavili výzvy na úplný zákaz predaja jednorazových výparov.

Avšak to, čo mnohí vaperi a anti-vape aktivisti nevedia, je, že v skutočnosti existuje bezpečnejší spôsob likvidácie zariadení na jedno použitie, spôsob, ktorý nepoškodí životné prostredie a ktorý môže ľahko urobiť každý jeden vaper. ! To je, samozrejme, recyklácia. Recyklácia vašich jednorazových výparov je mimoriadne dôležitá, pretože obmedzuje znečistenie, ako aj poškodenie detí a voľne žijúcich živočíchov spôsobené zvyškami e-liquidu. Preto v tomto blogu podrobne popíšeme, ako môžete prispieť svojou mierou k ochrane životného prostredia, ako aj k vapovaniu s rozumom, bezpečným likvidáciou jednorazového vapu.

Najprv si však odpovedzme na jednu z najvyhľadávanejších otázok: čo sú jednorazovky ?

Earth save sketch green concept with ecologic and environmental elements in heart shape isolated vector illustration

Jednorazové elektronické cigarety pozostávajú z veľmi malého počtu komponentov; bežne majú batériu, malú nádrž na e-liquid, bavlnený knôt a cievku a samozrejme slávny jednorazový plastový exteriér. Sú to zariadenia na jedno použitie, ktoré sú vopred naplnené e-liquidom a nikotínom a môžu vám poskytnúť čokoľvek medzi 300 až 1800 ťahmi predtým, než ich budete musieť zlikvidovať. Sú lacné, pohodlné, dostupné v tisíckach rôznych príchutí a sú ľahko dostupné online.

Aj keď mnohí tvrdili, že jednorazové výrobky nie sú recyklovateľné, v skutočnosti môžu byť – je však potrebné ich rozdeliť na jednotlivé materiály a recyklovať a nikdy by sa nemali recyklovať ako celok. Aj keď to môže znieť časovo náročné a trochu zložité, je dôležité si uvedomiť, že jednorazové zariadenia sa skladajú z tak malých komponentov, a preto je pomerne rýchle a jednoduché ich úplne rozobrať.

Ako recyklovať jednorazové veci

  • Budete musieť začať otvorením zariadenia; zvyčajne existuje kus, ktorý sa priamo odlepuje a umožňuje prístup k vnútorným komponentom. 
  • Jednoducho vyberte batériu pomocou rukavíc a dodržujte mimoriadne opatrenia.
  • Odstráňte bavlnenú a plastovú nádrž na e-liquid.
  • Váš jednorazový vaper je oficiálne rozobraný a pripravený na recykláciu.

Kde recyklovať jednorazové veci

Pamätajte, že recykláciu batérií môžete vykonať iba v miestnom recyklačnom stredisku alebo supermarkete. Bavlna a plast sa dajú recyklovať prostredníctvom recyklačných nádob a nakoniec dostanú úplne nový účel!

Na internete je k dispozícii množstvo informácií o tom, ako a kde môžete batériu recyklovať.

 

Teraz už viete, ako bezpečne zlikvidovať svoje jednorazové vape, nakupujte s pokojom v našej širokej škále jednorázových vaperov! Máme jednorazovky od svetoznámych značiek ako HAPP a KRUS ONE!

Handprint recycle. Vector illustration

Alebo nám použité môžete vrátiť späť a mi ich použijeme na ich propagáciu a reklamné účely.

Na životné prostredie myslíme aj pri výbere obalov našich produktov a preto používame výhradne recyklované a opätovne recyklovateľné materiály.

To ale nie je všetko!

Ak sa rozhodnete pre recykláciu s nami tak skutočne dokážete urobiť niečo pre svoje životné prostredie i peňaženku.
Od mája 2021 sme do recyklačného programu zapojili všetky naše výrobky. Za vrátené prázdne elektronické cigarety, ktoré nám pošlete späť, si môžete uplatniť zľavu z ďalšieho nákupu. Výška zľavy sa pohybuje v závislosti od konkrétnych počtov vrátených elektronických cigariet.

*Z kapacitných dôvodov prosíme zákazníkov, aby sa v prípade záujmu o vrátenie prázdnych elektronických cigariet vopred informovali o možnostiach vrátenia na telefónnom čísle 0944 426 927.